۳۰۶ #تربیتی

ارسال پست
bozorgpoor
پست: 499
تاریخ عضویت: یک‌شنبه فوریه 09, 2020 7:28 pm

۳۰۶ #تربیتی

پست توسط bozorgpoor »

باسلام
پسری دارم هفت ساله مدت زیادیه که پرخاشگرشده ودرمقابل ملایمت وآرامش ما موضع گیری میکنه وجواب سربالا میده وهرچه مابیشتربااو مدارا میکنیم رفتارش عوض نمیشه لازم به ذکره که خیلی عاطفیه ومواقعی که آرام میشه میاد پیشمون وابراز پشیمونی میکنه اما درکل قدرت کنترل خشم خودرانداره درضمن شب اداری داره تقریبا دوسال پیش ناخن جویدن داشت که ترک کرده وخیلی هم ترسوه حتی توخونه خودش تنهایی نمیتونه بره دستشوئی به تازگی چندشبه برا خواب میره خونه ی مادرم که دریک واحد دیگه بامازندگی میکنه.
شغل بنده معلمیه وتحصیلات لیسانس دارم وخانمم دیپلم وخانه داره
خواهش میکنم مارا راهنمایی بفرمایید که چگونه بااو رفتارکنیم تا ازاین لجاجت وپرخاشگری دست برداره وراهکارمقابله باترس واظطرابی که احساس میکنم همیشه داره چیه
باتشکد

bozorgpoor
پست: 499
تاریخ عضویت: یک‌شنبه فوریه 09, 2020 7:28 pm

Re: ۳۰۶ #تربیتی

پست توسط bozorgpoor »

سلام وقت بخیر

پرخاشگری هم به مانند خشم و شادی یکی از هیجان های لا ینکف انسان است که لازم است تجربه و ابراز شود مبارزه با حس پرخاشگری و سرکوب آن فرد را به دو قسمت آدم خوب و آدم بد تقسیم می کند که این امر باعث میشود فرد قسمتی از وجود خود را طرد کند و خود را به عنوان یک انسان (با تمام هیجان های موجود در او) نپذیرد که این به نوبه ی خود منجر به کاهش عزت نفس میشود که همین به نوبه ی خود مشکلی را که شما تحت عنوان (خیلی ترسوئه) از آن یاد کرده اید را به وجود می آورد (البته مسائل پیچیده تر از رابطه ی خطی ذکر شده است که توضیح آن در قالب یک متن نمیگنجد) . لذا در درجه ی اول لازم است خشم و پرخاش کودک خود را بپذیرید و بگذارید که آنرا ابراز کند تنها در این صورت است که کودک با اعتماد به نفس حاصله راه های بهتری برای ابراز (نه کنترل خشم ) خواهد یافت (مثل نقاشی کشیدن، داستان گفتن و ...).
رفتار شب ادراری مشکل شایعی است که جهت حل و فصل نیاز به ارتباط با یک متخصص روانشناس دارد که میتوانید از طریق تکمیل فرمی که در انتهای پاسخ ارائه میشود راهکار های مربوطه را دریافت کنید.
از سویی رفتار ناخن جویدن نوعی رفتار شایع جهت ابراز اضطراب است . با توجه به محتویات سوال شما به نظر میرسد کودک اضطراب حل و فصل نشده جدایی را تحمل میکند. مشکلی که به خاطر عدم درک و طرد احتمالی از سوی والدین در کودک ایجاد میشود .
با سرچ عدد 256 و 153 و 269 و 101
در گروه میتوانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
بهتر است برای بررسی و ریشه یابی مشکل با مشاوران ما از طریق تکمیل فرم در ارتباط باشید تا با مشخص ساختن علت مشکل راهکار های عملی برای رفتار با کودکتان ارائه دهند.

http://www.ravanpsy.ir/درخواست-مشاوره/

📖 رزومه کارشناس پاسخگو:

(آقای محمد بزرگپور
کارشناس ارشد روانشناسی
فیلدهای مورد علاقه و مشاوره:
تربیت و فرزند پروری، اضطراب ، مشکلات و مشاوره تحصیلی)

پاسخ👇

اگر شما هم میخواهید جواب پرسش های خود را به صورت رایگان دریافت کنید به گروه پرسش و پاسخ روانسای بپیوندید

گروه پرسش و پاسخ آنلاین روانشناسی ما در تلگرام 👇
http://www.telegram.me/ravansay

همکاری با گروه روانسای 👇
http://www.telegram.me/ravanpsygroup

ارسال پست